ניקיון של חלונות אלומיניום

למשל, כאשר מדובר בתקרה נמוכה בדירה תל אביבית קטנה, יהיה מאוד קשה להתאים חלונות גדולים עם פתחי אור רחבים ולכן נתאים לדירה כזו חלונות בגובה שנע בממוצע עד 2 מטרים מגובה הריצוף. לעומת זאת, בבית גדול עם תקרה גבוהה, נוכל להתאים חלונות עם פתחים גדולים כאשר הגובה שלהם יהיה משהו כמו 2.3 מטרים מהריצוף.

חלונות אלומיניום הם חלונות המיוצרים ממתכת אלומיניום המאופיינת במשקל נמוך. הם עוברים תהליך במפעל מיוחד שמאפשר התקנה נוחה ופשוטה באופן יחסי בהשוואה לחלונות אחרים. מתכת זו הינה גמישה, חזקה ונחשבת לבעלת עמידות לאורך שנים רבות. הפרופילים עצמם מחוברים בשכבות זה אל זה ויוצרים חלונות הזזה או חלונות ציר בצורה שהיא או אנכית או אופקית.

חלונות אלומיניום – סגנונות נפוצים לעיצוב חלונות

נכון להיום, אחד הסגנונות הכי נפוצים בתחום הבניה הפרטית הוא הסגנון הבלגי. פרופיל אלומיניום שבא לדמות פרופיל ברזל, אשר מגיע בצבעים מגורענים במטרה להעניק מראה שהוא לא חלק אלא מעט מחוספס.

הסגנון הנוסף הוא הסגנון המינימליסטי הדורש ניקיון מיוחד . מדובר בסגנון עיצובי עדין, נקי עם מעט מאוד פיתוחים, פרופילים צרים ככל האפשר. למעשה, השימוש בחומר האלומיניום נפוץ לא רק בתחום הדלתות והחלונות, אלא בתחום עיצוב הבית בכלל. סגנון נוסף שהקהל הישראלי מאוד אוהב בבחירת חלונות כחלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב של הבית הוא הסגנון האורגני. מדובר במערכות שהן קצת יותר מסיביות בסגנון שלהן והפרופילים שלהן קצת יותר מגושמים, כבדים ומסיביים. במקביל, היכולות הפונקציונליות שלהן הרבה יותר גבוהות בכל מה שקשור לאטימות למשל.

בשנים האחרונות נכנס לתמונה סגנון עיצובי נוסף כחלק בלתי נפרד ממערכות של חלונות אלומיניום הדוש ניקיון גם הוא . מדובר בסגנון יפני מינימליסטי. המערכת הינה נסתרת מהעין. מה שבעצם אנחנו רואים זה רק זכוכית, פתחים מאוד גדולים, כמעט ואין פרופילים במטרה להכניס את החוץ לבפנים.

חברת יורוסטייל חלונות אלומיניום מעוצבים

באופן כללי מבחינה עיצובית, העולם הזה של חלונות אלומיניום הולך לכיוון המטאלי, גוון שהוא מעט עם נצנוץ שכזה. אחד היתרונות של בחירת מערכת חלונות אלומיניום הוא שכל לקוח יכול להבין איך הבית שלא ייראה בצורה מדויקת ומושלמת עם חלומות אלומיניום בתוך הבית בעזרת מערכת ממוחשבת הפועלת על טכנולוגייית תלת מימד. 

סוגי זכוכיות

בחירת הזכוכית לחלון האלומיניום היא סוג של המשכיות לתהליך והיא חשובה לא פחות מאשר הפרופיל עצמו הן מבחינה פרקטית, והן מבחינה עיצובית. הסוג הראשון נקרא חלון עם זכוכית טריפלקס. מדובר למעשה בבחירה הפופלארית ביותר בקרב ישראלים. למעשה, מדובר בשני לוחות עשויים זכוכית אחת או יותר מזה שמחוברות אחת עם השניה בעזרת יריעת PVB.

מדובר בזכוכית מאוד בטיחותית, שכן גם היא מקבלת ממש מכה חזקה, היא בחיים לא יכולה להישבר, אלא נוצר בה פשוט סוג של סדק. הסוג השני נקראות זכוכית שקופה. זכוכית פשוטה יחסית המורכבת משני לוחית עם מרווח ביניהן. היתרון שלה הוא בכך שהיא מספקת בידוד די טוב מפני רוחות ומפני החום. הסוג השלישי נקרא זכוכית מחוסמת. מדובר בזכוכית שעברה תהליך מיוחד וחוממה בטפמרטורה מאוד גבוהה. לכן היא חזקה הרבה יותר מאשר זכוכית אחרת.

יתרון נוסף בא לידי ביטוי בהיבט הבטיחותי, כלומר כשהיא נשבר היא לא מתנפצת, אלא גם כאן נוצר רק סדק. זכוכית נוספת, אשר מומלצת בעיקר באזורים שהם מוארים. הזכוכית מסננת את קרני השמש ומגנה על בני הבית מפני הקרינה שלה.

קריטריונים לבחירת חלונות אלומיניום

אחרי שהבנו מה זה חלונות אלומיניום, מהם היתרונות שלהם, אילו פרופילים וסוגי זכוכיות קיימים, כעת הדבר הכי חשוב הוא להבין איך עלינו להתאים את חלונות האלומיניום לצרכים הספציפיים שלנו ושל ביתנו. כמובן, ששווה לבחור מומחה אלומיניום שיסייע לנו בבחירה, אבל הנה כמה קריטריונים שכדאי מאוד להכיר.

השארת תגובה