רובה וניקיון בסיום שיפוץ אמבטיה

רובה הוא חומר שכל איש שיפוץ מכיר ותפקידו לאטום את החיבור בין אריחי רצפה וחיפוי בחדר האמבטיה ובכלל. אחרי שאנו מסיימים את ריצוף חדר האמבטיה ואת חיפוי הקירות שלו, מבוצעת מריחה של רובה על כל משטחי החיפוי והרצפה על מנת להחדיר רובה אל בין החריצים. הרובה מתקשה מהר והופכת לחומר איטום מעולה שמבטיח גם את החוזק המבני של האריחים במקומם וגם את האיטום של האריחים מפני חדירת מים. על אף תפקידה המאוד פונקציונלי של הרובה, גם את הרובה ניתן לנצל על מנת לתמוך בקו עיצובי מסוים. את הרובה שלכם תוכלו להזמין בגוונים שונים כשכיום הגוונים המרכזיים הם לבן, חום שחור או אדום. חום שחור ואדום הם גוונים שמתאימים יותר לחיפוי כהה ולבן הוא גוון שמתאים יותר לחיפוי בהיר, יחד עם זאת, במסגרת החלטות העיצוב שאתם מקבלים אתם יכולים להחליט גם על יצירת ניגודיות בין גוון החרסינה ובין גוון הרובה, באופן שיוצר אפקט עיצובי העומד בפני עצמו.

יחד עם זאת, אחרי שהמלצנו לכם כבר על חיפוי לבן לחלוטין, אפשר גם להמליץ על כך שגם הרובה תהיה לבנה לחלוטין, וגם כאן הסיבה היא שאנחנו רוצים להקפיד על כך שניתן ליצור תחושה של ניקיון מוחלט בחדר האמבטיה. יש משהו במראה של קווים שחורים וכהים בגוון לא ממש אחיד, שיכול לגרום לנו לתחושה של לכלוך או של הזנחה, ממש כמו המראה שמתקבל לאחר שלא ניקו חדר אמבטיה לאורך שנים, ואת זה אנחנו לא רוצים לראות בחדר האמבטיה שלנו', פנו לחברת היחידה לשיפוצים קבלן שיפוצים רשום -לאתר החברה לחץ כאן

בונים מחדש בפרויקט שיפוצים

בשלב הזה מציבים למעשה את האלמנטים המרכזיים של חדר האמבטיה במקומם. זהו השלב בו מתקינים את המקלחון שהוזמן או את אגן האמבטיה עליו הוחלט. ככלל, כיום נהוג לוותר על הרעיון של אגן אמבטיה, הן בגלל השטח הגדול שהוא תופס בחדר האמבטיה והן בגלל שהוא גורר בזבוז מים רב, אבל השיקול האם להתקין אגן אמבטיה או מקלחון הוא כמובן שלכם לחלוטין ואותו הייתם צריכים לעשות כמובן כבר בשלב התכנון. כעת גם מורכבים האסלה ומכל ההדחה כשכיום ההמלצה היא לבחור באסלה צפה המעוגנת אל הקיר ומאפשרת שטיפה נוחה של רצפת חדר האמבטיה, וכן מכל הדחה נסתר שמוטמן בתוך נישה ייעודית בקיר, הן משיקולי עיצוב והן משיקולים של ניצול המרחב.

מסירה

זהו למעשה השלב האחרון של שיפוץ חדר אמבטיה, השלב בו מוסר לכם הקבלן את חדר האמבטיה החדש שלכם. בשלב הזה חשוב מאוד לעבור על כל פינה וכל חלק בחדר האמבטיה, לבחון את הכל בצורה ויזואלית ואפילו להעביר אצבע, לשפוך קצת מים ולבדוק את רמת האיטום ובסך הכל לוודא שאין ליקויים משמעותיים. במידה ואתם מזהים ליקויים כלשהם, חשוב להביא אותם לידיעת הקבלן ולדרוש את תיקונם.

מחיר שיפוץ

המחיר של שיפוץ חדר אמבטיה יכול להשתנות מאוד ממקרה למקרה בהתאם לשורה של פרמטרים כמו גודל חדר האמבטיה, רמת איכות הרכיבים והאלמנטים שאתם רוצים לשלב בו, היקף העבודה שיש לבצע על תשתית האינסטלציה הקיימת, היקף העבודה ההיקפית הנדרשת בשינויים מבניים של חדר האמבטיה עצמו (למשל, החלפת חלונות, הרחבת מפתח דלת וכדומה) ובסך הכל בהיקף העבודה ובעלות חומרי הגלם שמשתתפים בפרויקט. אלמנטים אלה יכולים להשפיע על המחיר במידה כל כך גדולה שאין טעם בכלל לציין אפילו טווח של מחירים. שיפוץ חדר אמבטיה שירוצף בשיש ויכלול את הדגמים היקרים ביותר של מוצרי קרמיקה וכלים סניטריים, יכול להגיע קרוב למאה אלף שקלים ויותר, ושיפוץ חדר אמבטיה שירוצף בגרניט פורצלן סטנדרטי עם חיפוי סטנדרטי ואסלה סטנדרטית יכול להסתכם בסכום של עשרת אלפים עד עשרים אלף שקלים.

ככלל, בכדי לקבל הצעת מחיר אותנטית ומשקפת, יהיה עליכם להזמין מספר אנשי מקצוע אל ביתכם, להציג בפניהם את חדר האמבטיה ולברר איתם את העלויות השונות שהם מעריכים לגבי שיפוץ חדר האמבטיה במסגרת שיפוץ סטנדרטי או שיפוץ מורחב. אנשי מקצוע אלה יודעים כיצד לבנות עבורכם הצעת מחיר וכיצד לסדר לכם את החשיבה סביב מגוון האפשרויות העומדות בפניכם בהתאם לתקציב העומד לרשותכם. מן הסתם, כל עבודת שיפוץ חדר אמבטיה תלויה בראש ובראשונה בתקציב שעומד לרשותכם ולכן אין טעם להיכנס לאפשרויות שהן מעבר לתקציב או שנמוכות ממנו משמעותית.

שימו לב, ההמלצה היא לבצע תחילה את התכנון ורק לאחר מכן לפנות לגורם מקצועי שיספק לכם הצעה על ביצוע השיפוץ בפועל. בצורה זו תוכלו לקבל מספר הצעות ממספר גורמים שונים כשיש לכל ההצעות בסיס אחד משותף שאותו אתם הגדרתם על פי תכנית השיפוץ שלכם. במקרה כזה, אתם גם יודעים בדיוק מה אתם רוצים וצריכים וגם לאיש המקצוע קל יותר להעריך את העבודה והמאמץ הנדרש ולכן הוא ייטה לנקוב במחיר האמיתי ולא במחיר גבוה יותר שאמור לספק לו הגנה מהלא נודע. מה שלא יהיה, בצעו השוואת מחירים, בדקו כמה אפשרויות ונסו להבין מה מקור הפערים בין ההצעות שאתם מקבלים לפני שאתם בוחרים באיש המקצוע שיבצע עבורכם את השיפוץ.

אפשר בהחלט להשלים מהלך שיפוץ חדר אמבטיה בזול הרבה יותר ממה שתכננתם, רק חשוב להבין מה הופך את השיפוץ לזול. אם זה אומר שהעבודה היא בינונית, שחומרי הגלם הם בינוניים ובתוך מספר חודשים יתחילו להופיע כתמי חלודה על המקלחון וקילופי ציפוי באסלה ובכיור, אז לא רק שלא הצלחתם לבצע שיפוץ חדר אמבטיה בזול, אלא שיצאתם ביוקר רב. זול זה לא תמיד באמת משתלם וכשהמחיר הוא זול במיוחד ביחס לשוק, כדאי להבין ברמה גבוהה של בטחון מדוע זה כל כך זול והאם זה מוצדק.

השארת תגובה