קבלן רשום לניקיון בתים

 

ענף הקבלנים בישראל מוסדר על ידי הממשלה במסגרת מוסד הנקרא רשם הקבלנים. במסגרת רשם הקבלנים סיווג הקבלנים כולל את תחומי ההתמחות של כל קבלן, מעמדו המקצועי ותקופת ניסיונו. בכדי להירשם ברשם הקבלנים, על הקבלן להוכיח שורה של יכולות ובכלל זה גם לעמוד במבחנים מקצועיים שנערכים לו, ולא מדובר בפעולת רישום סתמית.

 

סיווג קבלנים ברשם הקבלנים ורישום קבלן רשום

במסגרת רשם הקבלנים סיווג הקבלנים מבוצע בצורה המיועדת לסייע לאנשים המחפשים קבלן מקצועי לכל משימת בנייה, בהתאם למאפייני המשימה הספציפית. כך למשל, קיים סיווג של קבלן בנייה, סיווג של קבלן שיפוצים, סיווג של קבלן עפר, סיווג של קבלן אינסטלציה, סיווג של קבלן חשמל וכן הלאה. כל אחד מהקבלנים נרשם במסגרת סיווג אחד או יותר, אך עבור כל סיווג עליו לעמוד במספר קריטריונים בכדי להיכלל באותו סיווג. סיווג זה מסייע לאדם המחפש שירותי קבלן בתחום ספציפי, ויכול לחפש קבלנים רשומים באותו סיווג במקום לבדוק את כל פנקס הקבלנים.

 

מה נדרש מקבלן על מנת להיכלל בסיווג המתאים לו?

בכל סיווג נקבעים קריטריונים שונים בהם צריך הקבלן לעמוד על מנת להיכלל בסיווג. קריטריונים אלה כוללים בדיקת רקורד בטיחותי ורקורד מקצועי, השכלה רשמית, עמידה במבחנים מקצועיים, ניסיון, איתנות פיננסית וכן הלאה, וכן כוללים התחייבות של הקבלן לסטנדרטים המוכתבים על ידי רשם הקבלנים. ההנחה שכל אחד יכול פשוט להגיע למשרדי רשם הקבלנים ולהירשם כקבלן רשום היא הנחה שגויה, ועל מנת להבטיח לציבור הרחב כי קבלנים רשומים הם אכן קבלנים עדיפים על פני אלו שאינם רשומים, חייב רשם הקבלנים "לסנן" את כלל הקבלנים ולדרג אותם על פי קריטריונים אלה.

 

מדוע כדאי לעבוד עם קבלן רשום?

המעמד של קבלן רשום הוא נכס עבור הקבלן אנו ממליצים לכם לפנות לחברת היחידה לרישום קבלנים המתמחה בקבלת רישיון קבלן רשום לקבלנים. רישום הקבלן הוא אינו מהלך בלתי הפיך, ותפקודו של הקבלן נבחן בכל עת. כך למשל, קבלן שכלפיו מופנות תביעות רבות ותלונות רבות מצד לקוחותיו, עלול לאבד את מעמדו כקבלן רשום, ולכן קבלנים רשומים מקפידים יותר בכל הקשור לשירות הלקוחות שלהם ולניהול פעילותם בצורה הוגנת מול הציבור הרחב, וזאת סיבה מספיק טובה לבחור בקבלן רשום על פי קבלן שמעדיף לעבודה בצורה קיקיונית ואלמונית.

 

בפנקס רשם הקבלנים סיווג הקבלנים לפי מקצוע, יכול לסייע לכם לבחור את הקבלן המתאים למשימה שאותה אתם רוצים להשלים. עצם רישום הקבלן מעיד על רמתו המקצועית ומספק לכם בטחון מסויים בכך שתוכלו ליהנות משירות מקצועי ואיכותי.

השארת תגובה