אישור עבודה בגובה לעובדי ניקיון משרד העבודה

 

מספר הפרסומים על תאונות עבודה כתוצאה מנפילה מגובה, מעיד על חשיבותו של נושא הבטיחות בעבודה בגובה רב, ושל הצורך באישור עבודה עבור כל אדם שעולה לגובה לביצוע עבודות שונות מכל סוג ובכל ענף. אם אתם זקוקים לאישור עבודה בגובה משרד העבודה הוא הכתובת שלכם. אם אין לכם את האישור הנדרש, פשוט אל תעלו לגובה.

 

מדוע נדרש אישור עבודה בגובה לעובדי ניקיון?

עבודה בגובה היא עבודה מסוכנת מאוד, ולא רק לעובד עצמו אלא גם לסובבים אותו. למעשה, בגובה מבוצעות עבודות המבוצעות גם על גבי הקרקע, אך עצם ביצוען בגובה רב הופכת אותן לשונות מאוד ולמסוכנות הרבה יותר. אישור עבודה בגובה משרד העבודה הוא למעשה מסמך שמאשר כי האדם האוחז בו עבר את כל ההדרכות הנדרשות ומכיר את כל כללי הבטיחות הנדרשים על מנת לעלות לעבוד בגובה. העניין הוא שאדם שעולה לגובה ללא האישור הנדרש עובר למעשה עבירה פלילית, הוא ומעסיקו, ועלולים לשאת בתוצאות. כמו כן, עבודה בגובה ללא אישור מתאים מונעת מכם לקבל פיצויי ביטוח בכל מקרה ביטוחי, וזאת כמובן מעבר לסיכון החיים שיוצרת התנהלות זו הן לעובד עצמו והן לסובבים אותו.

 

מה נדרש בכדי לקבל את האישור?

לפני שאתם עושים כל צעד פנו לחברה המתמחה בביצוע הדרכות עבודה בגובה אנו משתמשים בשרותי עידן בגובה המתמחה במתן הדרכות בטיחות ונותנת רישיון לעבודה בגובה לעובדי ניקיון, כדאי לפנות למשרד העבודה או אפילו לעיין באתר האינטרנט שלו, שם תוכלו למצוא את כל הפרטים והטפסים שאותם עליכם למלא בכדי להגיש בקשה לקבלת אישור. בהמשך לכך, יהיה עליכם לשלוח את העובד או העובדים הצפויים לעבוד בגובה, להדרכה מרוכזת שהם הם יקבלו את כל המידע הנדרש להם על אופן ביצוע עבודתם בגובה, אמצעי הבטיחות שעומדים לרשותם והאופן בו עליהם להתנהל בגובה על מנת להימנע מנפילה שלהם עצמם ומנפילה של כלי עבודה מטה. לאחר ההדרכה, תוכלו להגיש את כל המסמכים הנדרשים למשרד העבודה ולקבל את האישור המיוחל.

 

עבודה בגובה היא מרכיב שאותו ניתן למצוא כמעט בכל פרויקט בנייה או שיפוץ ,ומבוצעת גם בתעשיות וענפים אחרים לגמרי. עבודה זו כרוכה בסיכון רב, הן עבור העולים לגובה והן עבור העובדים או העוברים ושבים באזור שמתחתם. בכדי להסדיר את נושא הבטיחות בעבודה בגובה, על כל עובד שעולה לגובה להחזיק באישור עבודה בגובה משרד העבודה, וזאת על פי חוק. אי עמידה תנאי זה עלולה לגרור סנקציות פליליות, לבטל זכאות לפיצויי ביטוח במקרה ביטוח ומעבר לכל זאת לסכן גם חיי אדם.

השארת תגובה