שיפוץ בניין

 

שיפוץ מבנים הוא תחום רחב מאוד, שבו אפשר למצוא פרויקטים של שיפוץ דירות בודדות ועד שיפוץ בניין מהמסד ועד הטפחות. כאשר אתם מחליטים על שיפוץ הבניין שלכם, עליכם להבין בדיוק מה יכול לכלול השיפוץ, ולבחור את המרכיבים שלו בהתאם לתקציב העומד לרשות כלל הדיירים, בהתאם למרכיבים שעליהם אתם יכולים לייצר הסכמה בין כלל הדיירים, וכמובן בהתאם לצורך.

 

מה כולל פרויקט של שיפוץ בניין?

כלל המרכיבים המשולבים במסגרת פרויקט של שיפוץ בניין, הוא עניין שנתון כמעט כולו לשיקול דעתם של דיירי הבניין. כך למשל, אם אתם מעוניינים להכליל בפרויקט גם את החלפת תשתיות המים והביוב במבנה, תוכלו בהחלט לעשות זאת, כל עוד אתם לוקחים בחשבון את העלויות ואת ההשלכות על משך הפרויקט ורמת ההפרעה לשגרת החיים בבניין. לחילופין, תוכלו להחליט שהשיפוץ יכלול שיפוץ של הלובי וחדר המדרגות, ושיפוץ בסיסי של דירות המבנה, לרבות טיח, צבע וכדומה.

במרבית המקרים, כאשר מזמינים פרויקט שיפוץ בניין, הכוונה היא להביא את הבניין למצב מחודש מעבר למה שהיה קודם לכן, ואולי אף להוסיף אלמנטים שלא היו כלולים בו קודם לכן, כמו למשל הוספת מרפסות, הוספת חדרים וכן הלאה, עבור כל אחת מדירות המבנה. במקרה כזה, מדובר מן הסתם בפרויקט מקיף וגדול, אך דווקא זה יכול להוזיל את העלויות עבור כל דירה בנפרד.

 

איך לבחון את הנושא יותר לעומק?

אם אתם רוצים לבחון את הנושא יותר לעומק, להבין בדיוק מה כולל פרויקט שיפוץ דירה, ומה הוא הפרויקט המתאים לכם, מומלץ להתייעץ תחילה עם אדריכל. האדריכל יכול לבחון את המבנה שלכם, ליידע אתכם לגבי השינויים שצריך לעשות ולגבי השינויים שאפשר לעשות, לעדכן אתכם לגבי הצורך בהוצאת היתרי בנייה, וההסתברות שאכן תקבלו היתרים כאלה, וכן יכול לתת לכם הערכות גסות של עלויות עבור הסוגים השונים של פרויקט. בהמשך הדרך, יוכל האדריכל גם לבנות עבורכם את תכנית הבנייה, ולסייע לכם בגיוס קבלן שיפוצים שמתמחה ספציפית בתחום של שיפוץ בניין.

 

שיפוץ בניין עם קבוצת אוגד שיפוץ מבנים 

לחץ כאן לשיפוץ בניין עם אורגד הוא בעיקרו פרויקט שבו עליכם כדיירים לקבל החלטות לפני שאתם עושים כל צעד קדימה. את ההחלטות האלה תתקשו לקבל בעצמכם, ללא הידע המקצועי הנדרש בענף הבניין, ולכן כדאי וחשוב להתייעץ עם גורם מקצועי, בדרך כלל אדריכל בניין, שאוחז בידע נרחב בתחום ויכול לסייע לכם גם בהיבטים רגולטוריים של הוצאת היתרי בנייה, גם בתחומים הנדסיים וגם במרכיבים האסתטיים של פרויקט השיפוץ.

השארת תגובה