איתור נזילות מים בבית

 

יש לכם נזילת מים בבית? הבשורה הרעה היא שלא משנה היכן אתם רואים את המים יוצאים אל פני הקרקע, מקור הנזילה יכול להיות במקום אחר לחלוטין. הבשורה הטובה היא שעם הטכנולוגיות המתקדמות הקיימות כיום, כבר לא צריך לשבור קירות ולהרים מרצפות רק כדי למצוא את מקור הנזילה, אלא אפשר להשתמש במצלמה תרמית או מכשירי אולטרה סאונד כדי לאתר הנזילה בתוך הקיר.

 

מדוע איתור נזילות מים בבית מהווה אתגר גדול כל כך?

איתור נזילות מים בבית היא משימה לא פשוטה, מכיוון שהמקום בו אנו רואים את המים יוצאים אל פני הקרקע, הוא לאו דווקא המקום בו נמצא מקור הנזילה. המים מחפשים תמיד את הנתיב הקל ביותר לזרום בתוך הקיר, כך שהם יכולים להתחיל לנזול בדירת השכנים, דרך חריצים בקירות, ולצאת אצלכם בדירה מתחת לרצפה, כי זאת נקודת היציאה הקלה ביותר עבורם. בתנאים אלה, על איש המקצוע להעריך מהו המסלול שעוברים המים, ולהגיע אל המקור שם נמצאת התקלה שיש לתקן.

 

מהן הטכנולוגיות הקיימות היום לאיתור נזילות מים בבית?

עד כה, היוותה המשימה של איתור נזילות אתגר לא פשוט לשרברבים, גם למקצועיים ביותר שבהם. הניסיון והוותק מסייעים בהחלט להעריך את המיקום של מקור הנזילה, אך שום דבר לא בטוח, ועד שלא שוברים את הקיר ורואים את הצינור בעיניים, אי אפשר באמת לדעת. כל זה היה נכון עד לפיתוחן של טכנולוגיות חדשות המבוססות על צילום תרמי מחד ועל גלי קול אולטרה סאונד מאידך. הצילום התרמי מאפשר לנו לזהות פערים של טמפרטורה בתוך הקיר, ואיש מקצוע מיומן ידע לזהות גם זרזיף קטן של מים העוברים בתוך הקיר במקום שהם לא אמורים לעבור בו. גלי הקול מסייעים לנו בצורה דומה, בכך שהם מראים לנו פערים באופן בו חוזרים גלי הקול מהקיר, ובצורה זאת ניתן לזהות זרם מים בתוך הקיר.

 

מי מבצע איתור באמצעות טכנולוגיות מתקדמות?

כיום ישנם לא מעט שרברבים המציעים איתור נזילות מים בבית באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, וכל אחד מהם יכול להציע לכם את השירות ברמה הנדרשת, רק כדאי לוודא שמדובר באיש מקצוע מיומן ומומחה בהפעלת הטכנולוגיות הללו.

 

מה שהיא הוא לא מה שיהיה, ואם יש סובלים מנזילה, התהליך של איתור נזילות מים בבית כיום הוא קל ומהיר, ומבוצע באמצעות טכנולוגיות מתקדמות החוסכות את הצורך בשבירת קירות והרמת מרצפות רק כדי למצוא את מקור הנזילה.

השארת תגובה